Gdzie kupić Golden Retrievera w Polsce – przewodnik

gdzie kupić Golden retrievera w Polsce

Wiele osób pragnących kupić Golden Retrievera nie wie od czego zacząć i gdzie szukać swojego nowego szczeniaka.

By ułatwić Wam odnalezienie waszego nowego Golden Retrievera stworzyłem wyczerpujący przewodnik po wszystkich możliwych miejscach do których można się udać bądź z którymi trzeba się zapoznać szukając Golden Retrievera.

Mam nadzieje, że przewodnik ten okaże się dla was przydatny i przyczyni się do odnalezienia tego jednego, jedynego Golden Retrievera który znajdzie radosny dom pod waszym dachem.

Tak więc odpowiedzmy na pytanie „Gdzie najlepiej kupić Golden Retrievera?”

Lista Hodowców Golden retrievera

Po pierwsze sprawdź moją listę hodowców Golden retrieverów w Polsce! Na tej liście znajdziesz wielu hodowców Goldenów podzielonych na miejscowości, regiony ZKwP oraz dostępne odcienie ich sierści.

Lista hodowców jest połączona z interaktywną mapą, dzięki której bez problemów odnajdziesz hodowcę Golden retrieverów w swoim rejonie.

Mapa hodowców Golden retrieverów w Polsce
Mapa hodowców Golden retrievera w Polsce

Moja lista to kompletny przewodnik po aktualnych hodowcach Golden Retrieverów w Polsce. Aktualizuję ją regularnie, dzięki czemu masz pewność, że nie marnujesz czasu, oraz masz pewność, że dany hodowca wciąż działa (choć może nie mieć obecnie miotów).

Dodatkowo na tej liście znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć by bezproblemowo odnaleźć i skontaktować się z wybranym hodowcą – nazwę hodowli, miejscowość, a także linki do ich stron internetowych czy profili na portalach społecznościowych.

Wyszukiwarka ZKwP

Następną opcją jest skorzystanie z wyszukiwarki Związku Kynologicznego w Polsce. Pozwoli Ci one zlokalizować hodowców, którzy posiadają dostępne mioty. To narzędzie da Ci również możliwość bezpośredniego odnalezienia certyfikowanych hodowców zrzeszonych w ZKwP, którzy chcą oddać w dobre ręce swoje szczeniaki.

Tak wygląda wyszukiwarka ZKwP

Przemyślana struktura tej wyszukiwarki pozwoli Ci określić oddział (miasto), w którym hodowca prowadzi swoją działalność. To skraca proces wyszukiwania szczeniąt i pozwoli Ci skupić się na dostępnych szczeniakach w Twoim obszarze.

Przejdź do wyszukiwarki szczeniąt Związku Kynologicznego w Polsce

Ważne jest jednak, byś miał świadomość, że pomimo zalet tej wyszukiwarki, nie wszyscy hodowcy zgłaszają swoje mioty do ZKwP.

Jeżeli więc na początku nie trafisz na to, czego szukasz, nie rezygnuj tylko sprawdź lokalne strony ZKwP.

Tablice ogłoszeń lokalnych oddziałów ZKwP

Jeśli rozważasz zakup szczeniąt Golden Retrievera, warto zajrzeć do sekcji ogłoszeń na regionalnych stronach ZKwP.

W wielu oddziałach Związku Kynologicznego w Polsce znajdziesz specjalne miejsca, gdzie pasjonaci Goldenów chętnie dzielą się informacjami o dostępnych miotach.

Zapraszam do zapoznania się z listą oddziałów ZKwP, które regularnie uaktualniają swoje ogłoszenia, dbając o to, byś miał dostęp do najświeższych ofert.

Jeśli marzysz o Golden Retrieverze i chcesz być pewny dobrego pochodzenia swojego przyszłego psa, warto zwrócić szczególną uwagę na te oddziały.

Wyszukiwarka Look4Dogs.com

Jeżeli szukasz wiarygodnych hodowców Golden Retrieverów, ale zauważyłeś, że nie wszyscy posiadają swoje własne strony internetowe i nie prowadzą kont na portalach społecznościowych, to mam dla Ciebie rozwiązanie.

Tak wygląda wyszukiwarka Look4Dogs

Look4dog.com to przyjazna aplikacja dedykowana do wyszukiwania hodowli psów rasowych oraz dostępnych i planowanych miotów.

Jeśli kochasz psy, ta strona pomoże Ci odnaleźć Twoją wymarzoną rasę i nawiązać kontakt z odpowiedzialnymi hodowcami. Celem tej platformy jest stworzenie przestrzeni, gdzie pasjonaci psów mogą w spokoju i zaufaniu przeszukiwać oferty aktualnie dostępnych miotów.

Na stronie Look4Dogs znajdziesz między innymi psy rasy Golden Retriever oraz inne psy tego typu. Decydując się na hodowlę zarejestrowaną na Look4Dog, masz pewność, że szczeniak jest z dobrego domu.

Dodatkowo, hodowle na tej stronie są często zrzeszone z renomowanymi organizacjami, takimi jak ZKwP, FCI, AKC czy Brytyjski Kennel Club.

Przejdź do wyszukiwarki Look4Dogs.com

Organizacje i fundacje adopcyjne

Jeśli prawdziwie zależy Ci na pomocy psom, i nie zależy Ci na szczeniaku lecz na dorosłym psie niezbędne jest zwrócenie uwagi na organizacje i fundacje skupiające się na adopcji Golden Retrieverów.

To właśnie tam trafiają psy, przede wszystkim dorosłe, które nie miały do tej pory szczęścia w życiu. Z różnorodnych, często smutnych przyczyn, znalazły się pod opieka tych organizacji, które codziennie walczą o lepsze jutro dla tych zwierząt.

Nie wystarczy jednak wiedza. Działanie jest kluczem! Oto lista fundacji, które aktywnie angażują się w pomoc Golden retrieverom:

Pamiętaj, każdy z nas ma wpływ na los tych psów. Działaj teraz i pomóż Labradorom odnaleźć ciepły, kochający dom!

Schroniska

Jeśli Golden Retrievery są Twoją pasją, ale nie jesteś skoncentrowany wyłącznie na szczeniakach, schroniska dla psów powinny być Twoim pierwszym miejscem docelowym.

Zanim zaczniesz przeszukiwać hodowle, zastanów się nad listą schronisk, gdzie wielu nieszczęśliwych, porzuconych Golden Retrieverów wyczekuje na swój nowy dom.

Może szanse na znalezienie Goldena w schronisku nie są ogromne, ale gdy już go odkryjesz, adopcyjna opłata będzie zdecydowanie niższa niż koszt zakupu szczeniaka u hodowcy.

Ale bądź czujny! Adopcja psa ze schroniska to nie zawsze jest bajka. Niektóre z tych psów mogą mieć problemy z zachowaniem, które staną się wyzwaniem dla niewprawionych właścicieli.

Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zażądaj pełnych informacji na temat pochodzenia psa i okoliczności, które doprowadziły go do schroniska.

Jeśli jesteś otwarty na adopcję Golden retrievera ze schroniska to tutaj jest lista schronisk w Polsce do których możesz się zwrócić z pytaniem o dostępność Golden Retrieverów.

Dzikie mioty

Jeśli rozważasz różne opcje to możliwe, że natkniesz się na tak zwane dzikie mioty. Pojawiają się one u ludzi, którzy nieoczekiwanie stali się właścicielami szczeniaków Golden Retrievera jako konsekwencji niespodziewanej ciąże swojego psa.

Możliwe są też mioty entuzjastów Golden Retrieverów, którzy nie są związani z oficjalnymi organizacjami, takimi jak ZKwP czy FCI. W takich sytuacjach często spoczywa na Tobie obowiązek zorganizowania szczepień i badań dla swojego nowego szczeniaka.

Dodatkowo musisz liczyć się z tym, że nie otrzymasz rodowodu, gdyż nie jest możliwe potwierdzenie pochodzenia Twojego nowego psa.

Gdy trafiasz na taką ofertę, zachowaj ostrożność. Sprawdź dokładnie warunki, w jakich pies był dotychczas trzymany, przyjrzyj się jego zachowaniu, a jeśli to możliwe, poproś o możliwość zobaczenia rodziców szczeniaka. Ojciec może być trudniejszy do zlokalizowania, ale Suczkę powinieneś zobaczyć i wypytać o jej potencjalne problemy zdrowotne i zachowanie.

Słuchaj swojej intuicji. Jeśli coś Cię niepokoi lub budzi wątpliwości, lepiej poszukać innego źródła.

Portale społecznościowe i strony aukcyjne

Zdecydowanie polecam rozważenie wszystkich powyższych opcji zanim skierujesz uwagę na portale aukcyjne czy społecznościowe w poszukiwaniu szczeniaka Golden Retrievera.

Gdy inne, bardziej sprawdzone możliwości zawiodą dopiero wtedy możesz zastanowić się nad tym krokiem (choć może warto wtedy poczekać na lepszą możliwość zakupu szczeniaka).

Na takich portalach, choć czasem można trafić na tańszą ofertę, istnieje ryzyko zakupienia szczenięcia z niekontrolowanego miotu, które nie posiada żadnych dokumentów czy badań. Co więcej, możesz natknąć się na hodowców, dla których priorytetem jest zysk, a nie dobro zwierzaka. To w konsekwencji może prowadzić do wielu problemów w przyszłości zarówno z zachowaniem jak i ze zdrowiem Twojego psa.

Zastanów się więc dwa razy, zanim zdecydujesz się na taką opcję tylko ze względu na niższą cenę.

Czasem lepiej jest poczekać i zaoszczędzić więcej na zdrowego, dobrze ułożonego szczeniaka, niż później zmagać się z problemami zdrowotnymi czy behawioralnymi.

Autor: Kacper Rutkowski

Właściciel dwóch retrieverów, Fiji i Rayi. Pasjonat i twórca ŚwiatRetrieverów.pl. Inspiracja codzienna — życie z psami.